HİKAYEMİZ

Biz Kimiz
title
Derin ve anlamlı bir stil yaratabilmenin altın anahtarı kişinin kendisiyle buluşmasında yatıyor. Bu yüzdendir ki lansmanını yaptığımız ilk koleksiyonumuz tamamen sevdiğimiz şeylerle alakalı. Kendi giymek istediklerimizle nasıl yaşamak istediğimizin bir bileşimi....
Yıllarca çalıştığı moda sektöründe biriktirdiği görsel anılarını, zengin hayal dünyasını ve fikirlerini somutlaştırarak müşterilerilerinin elle dokunabileceği ürünler haline getirme hevesiyle yola çıktı Hatice Özdemir Ermiş. Markası S'Espalmador'u kurarken ailesinden gelen sanat yeteneğini sürdürerek yepyeni bir yola adım attı. Küçük yaşlarından itibaren, modayı kendini ifade etme biçimi olarak gören ve bu sektörün kendisine uygun bir kariyer olduğunun bilincine varabilen şanslı isimlerden O... Fikirlerini tasarım boyutunda ifade edebilecek altyapıya sahİp olabilmesi ise 15 senelik bir tecrübeye dayanıyor.

TASARIM SÜRECİMİZ

Her gerçek basit bir hayal kurma eylemiyle başlar. Yeni ihtimallerin hayalini kurduğumuz tasarım sürecinde, ilhamımızı aldığımız sıcakkanlı Akdeniz güzelliğini çarpıcı silüetlere büründürdük. Bunu yaparken de benliğimizin bir uzantısı ve adeta zırhımız olarak gördüğümüz kıyafetlerin sadece hoş ve şık görünmenin ötesine geçerek kişinin iddiasını ortaya koyabilmesine ve dünyaya kendisini nasıl sunacağına karar vermesine ön ayak olduk.
Koleksiyon S'Espalmador'un kalbine yerleştirdiğimiz kodlarla işlendi. Çarpıcı renkler, öngörülemez detaylar, eşsiz ayrıntılar, cüretkar ve yeri geldiğinde avangard olmaktan geri durmayan formlar... Zincir detayları ile giyene kendi yorumunu katmasına imkan tanıyan oyuncu bir tavır... Maksimalizm ve minimalizmin sınırlarını bulanıklaştırmak istediğimiz bu ilk koleksiyonumuzda; göz alıcı tonlarıyla maksimalist stilin öncülerinden neon renkler, tasarımlarımızda minimalist bir havaya büründü. Tam da bu noktada hayat denilen şeyin aslında zıtlıkların kesiştiği yerde başladığını anımsatarak görünümlerimizin büyük bir çoğunluğunu oluşturan neon turuncu ve pembe ile zıtlıkların bir harmonisini sunmayı vaat ettik.
Koleksiyonu geliştirirken hedeflerimiz arasında üst sıralara konumlandırdığımız bir diğer unsur da orijinallik oldu. Baştan çıkarıcı özgün çizgisi ile S'Espalmador olarak, kadınımıza sıradan olandan ayrışarak kalabalıklar içerisinden sıyrılma imkanı sunduk. Çünkü S'Espalmador kadını, kıyafetlerini eğlenceli ve canlı hayat tarzının bir uzantısı olarak görüp tasarımda bir farklılık ve espri arar. S'Espalmador kadını, hayatı inandığı şekilde yaşar; eğlenceli, feminen, dışa dönük, cüretkar, zarif, eşsiz, çarpıcı, kendinden emin, bağımsız ve sürprizlerle doludur. Sade olanın da içindeki iddiayı ortaya çıkartabilecek yüksek zerafete sahiptir. Duygularını içten ve derin yaşayan kadınımız, kendi feminen ütopyasını inşa etmekten haz alır; çünkü güncel feminenlik kavramının özgün giyinebilmekten, tabuları yıkabilecek cesarete ve öz güvenli bir duruşa sahip olmaktan geçtiğini çok iyi bilir.

KALİTE, DEĞERLERİMİZ ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Özgünlüğü yücelttiğimiz tasarım sürecimizde mekanizmamızın ana dişlisi olarak kabul ettiğimiz en önemli unsurlardan bir diğeri de "tavizsiz kalite" anlayışımız. Tüm ürünlerimizde kalitesinden emin olduğumuz malzeme ve işçilik, zamansız silüetler ve işlevsellik ön planda. Tüm ayrıntıları ile ürün kalitesini yüksek tutarak zamansız ürünler tasarlayarak ürünlerin yaşam döngülerini uzatmak istiyoruz. Her sezon sürekli en yeninin peşinde koşmaya ve sürekli tüketmeye teşvik eden moda anlayışının yerine sezonsuz parçalar üreten ve kadınlarıyla uzun vadeli ve sağlam temelli ilişkiler kuran bir marka olmayı hedefliyoruz. Deneysel geçişlerle modeli değiştirilebilen modeller tasarlayarak bu amacımıza en büyük vurguyu yapıyoruz. Biliyoruz ki niteliğin niceliğe galip geleceği bir üretim-tüketim döngüsü oluşturabilmek her bir bireyin sorumluluğunda. Ve artık sürdürülebilirlik bir tercihten ziyade ciddi bir sorumluluğa dönüşmüş durumda.
Tutkularımızı ve değerlerimizi yakından tanıtabilmek için çıktığımız bu yolda, rengarenk ve tasarım kokan dünyamızı sizlerle paylaşmak; plajları benzersiz mayo,bikini ve yan ürünlerimizle görsel bir festival havasına büründürmek için büyük bir motivasyon ve inançla çalışıyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR